Jak wybrać iluzjonistę

pokaz iluzji

Jak wybrać iluzjonistę

8 rzeczy, które musisz sprawdzić wybierając na imprezę iluzjonistę

Organizujesz wydarzenie i modlisz się o to, by „atrakcja wieczoru” dotarła na miejsce na czas i by jej pokaz nie wyszedł żenująco? To znak, że nie czytałeś tego wpisu i nie prześwietliłeś iluzjonisty, którego wynająłeś. Ewidentnie jesteś ryzykantem. W przypadku imprez chodzi przecież o minimalizowanie zagrożeń, a maksymalizowanie pozytywnych doznań. Jak więc wybrać sprawdzonego, profesjonalnego i niezawodnego iluzjonistę? Mam 8 wskazówek, które Ci w tym pomogą.

Jak przejść do legendy?

Tak, wiem – organizacja imprezy to wyzwanie, a nawet stres. Konfrontacja z licznymi decyzjami, które zaważą na całokształcie. Niezależnie od tego, czy jesteś:
organizatorem imprezy firmowej poszukującym kreatywnych pomysłów, mających wywołać „ochy” i „achy” wśród pracowników oraz partnerów biznesowych,
event managerem z klauzulą w umowie, mówiącą o tym, że podczas wydarzenia uczestnicy z wrażenia wyskoczą z butów,
czy wedding plannerką lub panną młodą pragnącą zapewnić gościom wesela wspaniałą rozrywkę i niepowtarzalne wspomnienia…
potrzebujesz atrakcji dla swojego eventu, oprawy wizualnej, która zachwyci publiczność i sprawi, że Twoje wydarzenie stanie się legendarne, a Ty pozostaniesz nieśmiertelny w pamięci swoich gości. Brzmi dobrze, co?

Dlaczego połowa osób wychodzi z sali?

To przejdźmy do rzeczy. Ustaliliśmy już, że wymagasz rozrywki na wysokim poziomie, dostosowanej do okazji, angażującej. To ma być nieprzyzwoicie dobre show. Dlaczego nie pokaz iluzji? Dlaczego by nie…

Pozwól mi jeszcze na krótką anegdotę – będzie dobrym wstępem do sedna sprawy. Ostatnio znajoma była uczestniczką gali. Multum gości. Miejsce wydarzenia – istna perełka. Atrakcja wieczoru? Śpiewający aktor drugiego sortu i jego recital. Do końca drugiej piosenki połowa gości zdążyła się wymknąć, by spędzić te chwile w towarzystwie ścian i cateringu. Jego występ był tak porywający, że połowa osób poderwała tyłki z siedzeń i bez skrępowania wyszła z sali ze śpiewającym panem. I nie chodzi o to, że pan aktor nie miał talentu. Zwyczajnie czegoś zabrakło podczas tego występu, by wbiło ich w fotel.

A mówię Ci o tym, bo wiem, że chcesz uniknąć podobnej sytuacji. Nie po to spinasz poślady, przygotowujesz całe wydarzenie dbając o każdy najdrobnieszy szczegół, poświęcasz czas i pieniądze na „atrakcję wieczoru”, by w trakcie jej występu połowa osób wyszła z sali.

Jak dobrze wybrać iluzjonistę?

Skoro mamy ustalone, że poszukujesz najlepszego w galaktyce iluzjonisty, to nim ostatecznie zadzwonisz do mojego managera, podpowiem Ci teraz, jak „prześwietlić” takiego gagatka i uniknąć rozczarowań. Oto 8 wskazówek od wujka Maćka.

1. WERYFIKACJA

Kiedy wybierasz salę, czy inną lokalizację wydarzenia zapewne sprawdzasz to miejsce. Rewizyta służy ocenie „podoba mi się/nie podoba mi się i szukam dalej”. Weryfikujesz, czy cena jest adekwatna do tego, co ma do zaoferowania miejsce.

Tak samo postępuj w przypadku wyboru iluzjonisty. Zweryfikuj jego umiejętności! Przyznasz, że zamówienie tortu weselnego bez oglądania i skosztowania go też byłoby ryzykowne. Nie musisz mnie zaraz „skosztować” Ale postaraj się zobaczyć magika w akcji. Może ma jakieś filmy umieszczone na swojej stronie, albo na kanale YouTube (ja mam! O tu! Zobacz!). Obejrzyj, oceń. I pamiętaj, że iluzja przez szklany ekran jest co najmniej o 90% mniej emocjonująca niż ta w rzeczywistości. Ale masz już jakiś obraz tego, co reprezentuje sobą iluzjonista. Widzisz reakcje publiczności. Możesz stwierdzić, czy sztuczki wyglądają profesjonalnie i czy zwyczajnie czujesz sympatię do tego człowieka.

2. REPUTACJA

Widziałeś iluzjonistę w akcji. Spoko! Ale to za mało. Postaraj się znaleźć informacje, gdzie oraz dla kogo występował. Poczytaj rekomendacje i sprawdź, kto jest ich autorem. Czy robi to na Tobie wrażenie? Z takiego małego dochodzenia możesz wyciągnąć sporo wniosków.

3. PRESTIŻ

Jeśli dobrze odrobisz dwa pierwsze punkty jesteś na dobrej drodze do zagwarantowania swoim gościom fantastycznej rozrywki. Co więcej będziesz mógł zrobić na nich wrażenie i budować napięcie na długo przed imprezą.

Wyobraź sobie zapowiedzi w stylu:„Najbardziej charyzmatyczny iluzjonista w Polsce”. Jak to brzmi? Ekscytująco! Zupełnie inaczej niż „Nikomu nieznany, średniego poziomu iluzjonista z Pcimia Dolnego, który raz wystąpił w talent show, ale nawet tego nie pokazali w TV”. Może nieco przesadzam, ale chcę byś dobrze poczuł różnicę. Bo poczują ją też Twoi goście. Uwierz mi!

4. WYGLĄD

Nie szata zdobi człowieka… To powiedzenie absolutnie nie sprawdza się w kwestii eventów i jednych z ważniejszych dni w życiu, takich jak wesele lub inne rodzinne świętowanie, albo jubileusz firmy.

Wybierając iluzjonistę musisz ocenić jego wygląd. To, jak się prezentuje, wpłynie na całokształt imprezy. Jego wygląd powinien być spójny z oprawą wizualną wydarzenia. Jeśli to bankiet, przyjęcie weselne – musi być uroczyście i elegancko. Musi być światowo! W końcu iluzjonista i jego pokaz mogą zostać uwiecznione na filmie i zdjęciach. Nie chcesz przecież, by widniał na nich jakiś „chłopek-roztropek”.

Nieskromnie napomknę, że dbam o swój wygląd. Ćwiczę na siłowni co drugi dzień, by kumulować na nowo i dzielić się z ludźmi energią atomową, która mnie wypełnia i napędza każdy pokaz. Dbam o swoją garderobę na pokazy. Z resztą sprawdź, jak się prezentuję (galeria zdjęć z pokazów).

5. JĘZYK

Czy iluzjonista jest elokwentny, czy po prostu wygadany? Czy jest taktowny? Czy pokaz jest w tonie „na poważnie”, czy może iluzjonista jest błyskotliwy, a w dodatku operuje inteligentnym poczuciem humoru i buduje więź z publicznością?

W moim przypadku opcja nr 2 jest w pakiecie podstawowym. W rozszerzonym oferuję to wszystko w języku angielskim, którym władam równie biegle, co sztuką magii.

6. PROFESJONALIZM

Organizując imprezę nie masz czasu na pilnowanie „atrakcji wieczoru” i upewnianie się, czy spełni złożone obietnice i sprosta Twoim oczekiwaniom. Rozumiem Cię doskonale. Zapewniam Cię, że mój pokaz iluzji jest najmniej absorbującym elementem imprezy. Możesz spokojnie zająć się innymi składowymi wydarzenia lub swoimi gośćmi. Ponad tysiąc pokazów, lata doświadczenia, całe spektrum sytuacji oraz przeróżnych warunków, miejsc i rodzaju publiczności, sprawiają, że niczym serialowe, amerykańskie kury domowe – jestem gotowy na wszystko! Tylko przystojniejszy!

7. PRZYGOTOWANIE

Nie zdziw się też, jeśli zobaczysz mnie na miejscu wydarzenia na półtorej godziny przed planowanym występem. Charakteryzuję się nie tylko profesjonalnym pokazem iluzji, ale i przygotowaniem, dlatego weryfikuję miejsce, w którym ma się odbyć pokaz. wykonuję próbę sprzętu. Dokonuję niezbędnych ustaleń z obsługą hotelu, restauracji lub z organizatorem.

8. GWARANCJA SATYSFAKCJI

Gdyby organizator gali, w której brała udział moja znajoma, a o której wspominałem wcześniej, posiadał gwarancję satysfakcji z występu „gwiazdy wieczoru” (śpiewającego aktora), mógłby zmierzyć ją ilością gości, których zachwycił występ. Ponieważ połowa osób wyszła z sali… hmm – zwrot połowy pieniędzy?

Wiesz, do czego zmierzam? Dlatego moje pokazy to gwarancja doskonałej rozrywki, która wykracza poza schematy i przenosi w inny wymiar. Pokaz to spektakularne widowisko wykreowane na potrzeby Twojej imprezy i dedykowany Twoim gościom, oparte na wieloletniej praktyce, nieustannie zgłębianej wiedzy na temat iluzji, przygotowywane i wykonywane z sercem, energią i zapałem. Jeśli jednak jakimś cudem nie spełni Twoich oczekiwań – otrzymasz zwrot pieniędzy.
PS. W mojej długoletniej historii obejmującej ponad tysiąc pokazów – to się jeszcze nie zdarzyło.

Jak widzisz, nie warto ryzykować z wyborem iluzjonisty, czy jakiejkolwiek innej „atrakcji wieczoru”. To Twój ważny dzień i Twoje pieniądze, które inwestujesz w dostarczenie swoim gościom wspaniałej rozrywki. Warto dokonać świadomej selekcji i oczarować publiczność jakością i profesjonalizmem.